Ceny mieszkań w gminie Góra Kalwaria

Gmina miejsko-wiejska · woj. mazowieckie · stan na 8 listopada 2026 · ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń

Za ostatnie 12 miesięcy (wrzesień 2025 – sierpień 2026) mieszkania w gminie Góra Kalwaria sprzedawano po 8 537 zł za m² — to mediana z 197 sprzedaży zapisanych w aktach notarialnych. Połowa transakcji mieściła się między 7 408 a 9 482 zł/m².

Mediana ceny za m²
8 537 zł
197 sprzedaży, ostatnie 12 miesięcy
Typowa cena mieszkania
511 520 zł
mediana ceny całego lokalu
Typowy metraż
57 m²
mediana powierzchni sprzedanych
Zmiana rok do roku
+14%
7 474 → 8 537 zł/m²

Mediana jest o 37% niższa niż mediana województwa (13 644 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.

Jak zmieniały się ceny mieszkań w gminie Góra Kalwaria

202420252026
OkresSprzedażeMediana zł/m²Połowa transakcji, zł/m²
Ostatnie 12 miesięcywrzesień 2025 – sierpień 2026197 8 5377 408–9 482
2026 (do września)1428 5867 505–9 482
20252058 1986 792–9 020
20241377 3556 510–7 607
20232za mało sprzedaży

Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (sierpień 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).

Ceny według liczby pokoi

MieszkanieSprzedażeMediana zł/m²Typowa cenaTypowy metraż
1 pokój*348 809 327 825 zł35 m²
2 pokoje*1538 512 368 076 zł41 m²
3 pokoje*1178 319 479 989 zł58 m²
4 i więcej pokoi*1317 043 690 000 zł90 m²

Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w gminie Góra Kalwaria?

Mediana dla gminy to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.

Wyceń mieszkanie

Jak liczymy

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.

Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w gminie Góra Kalwaria?

Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w gminie Góra Kalwaria za ostatnie 12 miesięcy (wrzesień 2025 – sierpień 2026) to 8 537 zł, policzona z 197 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 57 m² i kosztowało ok. 511 520 zł; połowa transakcji mieściła się między 7 408 a 9 482 zł/m².

Czy ceny mieszkań w gminie Góra Kalwaria rosną?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy (8 537 zł/m², 197 sprzedaży) wzrosła o 14% wobec 12 miesięcy wcześniej (7 474 zł/m², 241 sprzedaży). Część różnicy może wynikać z tego, jakie mieszkania akurat się sprzedały (nowe czy stare, duże czy małe), a nie ze zmiany cen.

Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w gminie Góra Kalwaria?

Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 1 pokój — 8 809 zł/m² (34 sprzedaże); 2 pokoje — 8 512 zł/m² (153 sprzedaże); 3 pokoje — 8 319 zł/m² (117 sprzedaży); 4 i więcej pokoi — 7 043 zł/m² (131 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.

Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w gminie Góra Kalwaria?

Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.

Ceny mieszkań w okolicy

Inne gminy w województwie mazowieckim

Wszystkie gminy województwa mazowieckiego · Ceny mieszkań w Polsce