Ceny mieszkań w gminie Ożarów Mazowiecki

Gmina miejsko-wiejska · woj. mazowieckie · stan na 8 listopada 2026 · ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń

Mediana ceny 1 m² mieszkania w gminie Ożarów Mazowiecki wynosi 10 400 zł. Policzyliśmy ją z 629 sprzedaży na wolnym rynku za ostatnie 12 miesięcy (luty 2025 – luty 2026), z Rejestru Cen Nieruchomości — czyli z cen, za które mieszkania naprawdę zmieniły właściciela, a nie z ofert.

Mediana ceny za m²
10 400 zł
629 sprzedaży, ostatnie 12 miesięcy
Typowa cena mieszkania
624 000 zł
mediana ceny całego lokalu
Typowy metraż
59 m²
mediana powierzchni sprzedanych
Zmiana rok do roku
+10%
9 439 → 10 400 zł/m²

Mediana jest o 24% niższa niż mediana województwa (13 644 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.

Jak zmieniały się ceny mieszkań w gminie Ożarów Mazowiecki

202120222023202420252026
OkresSprzedażeMediana zł/m²Połowa transakcji, zł/m²
Ostatnie 12 miesięcyluty 2025 – luty 2026629 10 4009 000–11 530
2026 (do marca)13811 45810 500–12 320
202557610 0428 851–11 274
20245699 3028 047–10 200
20233398 2007 135–9 597
20224267 1976 367–8 059
20216206 3935 986–6 935

Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (luty 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).

Ceny według liczby pokoi

MieszkanieSprzedażeMediana zł/m²Typowa cenaTypowy metraż
1 pokój*1113 893 475 000 zł37 m²
2 pokoje*34411 000 460 000 zł42 m²
3 pokoje*27610 400 618 780 zł61 m²
4 i więcej pokoi*3268 878 899 000 zł102 m²

Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w gminie Ożarów Mazowiecki?

Mediana dla gminy to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.

Wyceń mieszkanie

Jak liczymy

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.

Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w gminie Ożarów Mazowiecki?

Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w gminie Ożarów Mazowiecki za ostatnie 12 miesięcy (luty 2025 – luty 2026) to 10 400 zł, policzona z 629 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 59 m² i kosztowało ok. 624 000 zł; połowa transakcji mieściła się między 9 000 a 11 530 zł/m².

Czy ceny mieszkań w gminie Ożarów Mazowiecki rosną?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy (10 400 zł/m², 629 sprzedaży) wzrosła o 10% wobec 12 miesięcy wcześniej (9 439 zł/m², 523 sprzedaże). Część różnicy może wynikać z tego, jakie mieszkania akurat się sprzedały (nowe czy stare, duże czy małe), a nie ze zmiany cen.

Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w gminie Ożarów Mazowiecki?

Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 1 pokój — 13 893 zł/m² (11 sprzedaży); 2 pokoje — 11 000 zł/m² (344 sprzedaże); 3 pokoje — 10 400 zł/m² (276 sprzedaży); 4 i więcej pokoi — 8 878 zł/m² (326 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.

Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w gminie Ożarów Mazowiecki?

Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.

Ceny mieszkań w okolicy

Inne gminy w województwie mazowieckim

Wszystkie gminy województwa mazowieckiego · Ceny mieszkań w Polsce