Ceny mieszkań w Karpaczu
Za ostatnie 12 miesięcy (marzec 2025 – marzec 2026) mieszkania w Karpaczu sprzedawano po 11 737 zł za m² — to mediana z 78 sprzedaży zapisanych w aktach notarialnych. Połowa transakcji mieściła się między 8 084 a 16 375 zł/m².
Mediana jest o 38% wyższa niż mediana województwa (8 536 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.
Jak zmieniały się ceny mieszkań w Karpaczu
| Okres | Sprzedaże | Mediana zł/m² | Połowa transakcji, zł/m² |
|---|---|---|---|
| Ostatnie 12 miesięcymarzec 2025 – marzec 2026 | 78 | 11 737 | 8 084–16 375 |
| 2026 (do kwietnia) | 10 | 13 640 | 9 766–15 065 |
| 2025 | 77 | 11 173 | 7 500–14 996 |
| 2024 | 45 | 11 130 | 8 302–12 796 |
| 2023 | 93 | 11 976 | 10 176–13 770 |
| 2022 | 26 | 9 871 | 8 103–11 803 |
| 2021 | 38 | 6 792 | 5 477–9 679 |
Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (marzec 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).
Ceny według liczby pokoi
| Mieszkanie | Sprzedaże | Mediana zł/m² | Typowa cena | Typowy metraż |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój* | 18 | 14 814 | 368 800 zł | 28 m² |
| 2 pokoje* | 55 | 12 478 | 524 326 zł | 42 m² |
| 3 pokoje* | 28 | 8 471 | 381 938 zł | 50 m² |
| 4 i więcej pokoi* | 25 | 9 429 | 545 000 zł | 66 m² |
Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.
Ile jest warte Twoje mieszkanie w Karpaczu?
Mediana dla miasta to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.
Wyceń mieszkanieJak liczymy
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.
Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje mieszkanie w Karpaczu?
Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w Karpaczu za ostatnie 12 miesięcy (marzec 2025 – marzec 2026) to 11 737 zł, policzona z 78 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 42 m² i kosztowało ok. 476 502 zł; połowa transakcji mieściła się między 8 084 a 16 375 zł/m².
Czy ceny mieszkań w Karpaczu rosną?
Mediana z ostatnich 12 miesięcy (11 737 zł/m², 78 sprzedaży) wzrosła o 9% wobec 12 miesięcy wcześniej (10 770 zł/m², 48 sprzedaży). Część różnicy może wynikać z tego, jakie mieszkania akurat się sprzedały (nowe czy stare, duże czy małe), a nie ze zmiany cen.
Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w Karpaczu?
Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 1 pokój — 14 814 zł/m² (18 sprzedaży); 2 pokoje — 12 478 zł/m² (55 sprzedaży); 3 pokoje — 8 471 zł/m² (28 sprzedaży); 4 i więcej pokoi — 9 429 zł/m² (25 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.
Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w Karpaczu?
Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.
Ceny mieszkań w okolicy
- Szklarska Poręba 12 731 zł/m²
- Kowary 4 706 zł/m²
- Mysłakowice 5 361 zł/m²
- Jeżów Sudecki 6 578 zł/m²
- Podgórzyn 5 904 zł/m²
- Piechowice 5 296 zł/m²
Inne gminy w województwie dolnośląskim
- Długołęka
- Kąty Wrocławskie
- Kobierzyce
- Sobótka
- Siechnice
- Żórawina
- Kamieniec Ząbkowicki
- Ząbkowice Śląskie
- Ziębice
- Zgorzelec
- Bogatynia
- Pieńsk
- Wojcieszów
- Złotoryja
- Jelenia Góra
- Legnica
- Wrocław
- Wałbrzych
- Warta Bolesławiecka
- Bielawa
- Dzierżoniów
- Pieszyce
- Piława Górna
- Dzierżoniów (gmina wiejska)
Wszystkie gminy województwa dolnośląskiego · Ceny mieszkań w Polsce