Ceny mieszkań w dzielnicy Ursus

Dzielnica · woj. mazowieckie · stan na 8 listopada 2026 · ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń

Mediana ceny 1 m² mieszkania w dzielnicy Ursus wynosi 13 645 zł. Policzyliśmy ją z 3 027 sprzedaży na wolnym rynku za ostatnie 12 miesięcy (kwiecień 2025 – kwiecień 2026), z Rejestru Cen Nieruchomości — czyli z cen, za które mieszkania naprawdę zmieniły właściciela, a nie z ofert.

Mediana ceny za m²
13 645 zł
3 027 sprzedaży, ostatnie 12 miesięcy
Typowa cena mieszkania
659 589 zł
mediana ceny całego lokalu
Typowy metraż
45 m²
mediana powierzchni sprzedanych
Zmiana rok do roku
+15%
11 900 → 13 645 zł/m²

Mediana jest o 14% niższa niż mediana całego miasta (15 856 zł/m²). Mediana jest na podobnym poziomie co mediana województwa (13 644 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.

Jak zmieniały się ceny mieszkań w dzielnicy Ursus

202120222023202420252026
OkresSprzedażeMediana zł/m²Połowa transakcji, zł/m²
Ostatnie 12 miesięcykwiecień 2025 – kwiecień 20263 027 13 64512 243–15 189
2026 (do kwietnia)44014 86513 550–16 354
20253 18913 47512 071–15 020
20241 62111 28610 195–13 830
20231 21810 0998 845–12 309
20221 0819 4508 333–11 103
20211 1228 5647 801–9 741

Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (kwiecień 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).

Ceny według liczby pokoi

MieszkanieSprzedażeMediana zł/m²Typowa cenaTypowy metraż
1 pokój*39013 855 395 872 zł29 m²
2 pokoje*2 24813 580 544 298 zł40 m²
3 pokoje*1 46213 200 748 973 zł58 m²
4 i więcej pokoi*69712 673 940 000 zł75 m²

Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w dzielnicy Ursus?

Mediana dla dzielnicy to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.

Wyceń mieszkanie

Jak liczymy

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.

Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w dzielnicy Ursus?

Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w dzielnicy Ursus za ostatnie 12 miesięcy (kwiecień 2025 – kwiecień 2026) to 13 645 zł, policzona z 3 027 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 45 m² i kosztowało ok. 659 589 zł; połowa transakcji mieściła się między 12 243 a 15 189 zł/m².

Czy ceny mieszkań w dzielnicy Ursus rosną?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy (13 645 zł/m², 3 027 sprzedaży) wzrosła o 15% wobec 12 miesięcy wcześniej (11 900 zł/m², 1 791 sprzedaży). Część różnicy może wynikać z tego, jakie mieszkania akurat się sprzedały (nowe czy stare, duże czy małe), a nie ze zmiany cen.

Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w dzielnicy Ursus?

Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 1 pokój — 13 855 zł/m² (390 sprzedaży); 2 pokoje — 13 580 zł/m² (2 248 sprzedaży); 3 pokoje — 13 200 zł/m² (1 462 sprzedaże); 4 i więcej pokoi — 12 673 zł/m² (697 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.

Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w dzielnicy Ursus?

Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.

Pozostałe dzielnice: Warszawa

Ceny mieszkań — cały Warszawa

Wszystkie gminy województwa mazowieckiego · Ceny mieszkań w Polsce