Ceny mieszkań w Koninie

Gmina miejska · woj. wielkopolskie · stan na 8 listopada 2026 · ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń

Za ostatnie 12 miesięcy (maj 2025 – maj 2026) mieszkania w Koninie sprzedawano po 6 004 zł za m² — to mediana z 487 sprzedaży zapisanych w aktach notarialnych. Połowa transakcji mieściła się między 5 032 a 7 415 zł/m².

Mediana ceny za m²
6 004 zł
487 sprzedaży, ostatnie 12 miesięcy
Typowa cena mieszkania
274 000 zł
mediana ceny całego lokalu
Typowy metraż
47 m²
mediana powierzchni sprzedanych
Zmiana rok do roku
+5%
5 742 → 6 004 zł/m²

Mediana jest o 31% niższa niż mediana województwa (8 729 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.

Jak zmieniały się ceny mieszkań w Koninie

202120222023202420252026
OkresSprzedażeMediana zł/m²Połowa transakcji, zł/m²
Ostatnie 12 miesięcymaj 2025 – maj 2026487 6 0045 032–7 415
2026 (do czerwca)2035 7534 942–7 110
20254695 8604 982–7 276
20244225 5324 650–6 745
20234235 2454 520–6 190
20224204 8674 266–5 852
20215914 5273 733–5 202

Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (maj 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).

Ceny według liczby pokoi

MieszkanieSprzedażeMediana zł/m²Typowa cenaTypowy metraż
1 pokój*209 045 307 500 zł34 m²
2 pokoje*2596 900 304 666 zł40 m²
3 pokoje*3725 775 240 000 zł46 m²
4 i więcej pokoi*2285 296 310 000 zł59 m²

Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Koninie?

Mediana dla miasta to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.

Wyceń mieszkanie

Jak liczymy

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.

Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w Koninie?

Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w Koninie za ostatnie 12 miesięcy (maj 2025 – maj 2026) to 6 004 zł, policzona z 487 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 47 m² i kosztowało ok. 274 000 zł; połowa transakcji mieściła się między 5 032 a 7 415 zł/m².

Czy ceny mieszkań w Koninie rosną?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy (6 004 zł/m², 487 sprzedaży) wzrosła o 5% wobec 12 miesięcy wcześniej (5 742 zł/m², 426 sprzedaży). Część różnicy może wynikać z tego, jakie mieszkania akurat się sprzedały (nowe czy stare, duże czy małe), a nie ze zmiany cen.

Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w Koninie?

Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 1 pokój — 9 045 zł/m² (20 sprzedaży); 2 pokoje — 6 900 zł/m² (259 sprzedaży); 3 pokoje — 5 775 zł/m² (372 sprzedaże); 4 i więcej pokoi — 5 296 zł/m² (228 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.

Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w Koninie?

Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.

Inne gminy w województwie wielkopolskim

Wszystkie gminy województwa wielkopolskiego · Ceny mieszkań w Polsce