Ceny mieszkań w gminie Krotoszyn

Gmina miejsko-wiejska · woj. wielkopolskie · stan na 8 listopada 2026 · ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń

Mediana ceny 1 m² mieszkania w gminie Krotoszyn wynosi 7 493 zł. Policzyliśmy ją z 191 sprzedaży na wolnym rynku za ostatnie 12 miesięcy (sierpień 2025 – sierpień 2026), z Rejestru Cen Nieruchomości — czyli z cen, za które mieszkania naprawdę zmieniły właściciela, a nie z ofert.

Mediana ceny za m²
7 493 zł
191 sprzedaży, ostatnie 12 miesięcy
Typowa cena mieszkania
333 216 zł
mediana ceny całego lokalu
Typowy metraż
49 m²
mediana powierzchni sprzedanych
Zmiana rok do roku
+14%
6 590 → 7 493 zł/m²

Mediana jest o 14% niższa niż mediana województwa (8 729 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.

Jak zmieniały się ceny mieszkań w gminie Krotoszyn

202120222023202420252026
OkresSprzedażeMediana zł/m²Połowa transakcji, zł/m²
Ostatnie 12 miesięcysierpień 2025 – sierpień 2026191 7 4936 459–8 070
2026 (do września)1227 5176 647–8 101
20252326 8005 981–7 594
20241376 1404 883–6 903
20231695 3055 000–5 873
20221124 6254 218–4 816
2021914 0463 670–4 116

Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (sierpień 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).

Ceny według liczby pokoi

MieszkanieSprzedażeMediana zł/m²Typowa cenaTypowy metraż
1 pokój*218 587 255 550 zł28 m²
2 pokoje*1046 748 284 100 zł40 m²
3 pokoje*2107 150 355 362 zł52 m²
4 i więcej pokoi*816 163 440 000 zł68 m²

Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w gminie Krotoszyn?

Mediana dla gminy to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.

Wyceń mieszkanie

Jak liczymy

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.

Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w gminie Krotoszyn?

Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w gminie Krotoszyn za ostatnie 12 miesięcy (sierpień 2025 – sierpień 2026) to 7 493 zł, policzona z 191 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 49 m² i kosztowało ok. 333 216 zł; połowa transakcji mieściła się między 6 459 a 8 070 zł/m².

Czy ceny mieszkań w gminie Krotoszyn rosną?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy (7 493 zł/m², 191 sprzedaży) wzrosła o 14% wobec 12 miesięcy wcześniej (6 590 zł/m², 225 sprzedaży). Część różnicy może wynikać z tego, jakie mieszkania akurat się sprzedały (nowe czy stare, duże czy małe), a nie ze zmiany cen.

Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w gminie Krotoszyn?

Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 1 pokój — 8 587 zł/m² (21 sprzedaży); 2 pokoje — 6 748 zł/m² (104 sprzedaże); 3 pokoje — 7 150 zł/m² (210 sprzedaży); 4 i więcej pokoi — 6 163 zł/m² (81 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.

Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w gminie Krotoszyn?

Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.

Ceny mieszkań w okolicy

Inne gminy w województwie wielkopolskim

Wszystkie gminy województwa wielkopolskiego · Ceny mieszkań w Polsce