Ceny mieszkań w gminie Grabówka

Gmina wiejska · woj. podlaskie · stan na 8 listopada 2026 · ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń

Ile naprawdę płaci się za mieszkanie w gminie Grabówka? Według aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy (sierpień 2025 – lipiec 2026) — 8 700 zł/m² w medianie, z 141 sprzedaży. Typowe sprzedane mieszkanie miało 50 m² i kosztowało ok. 421 000 zł.

Mediana ceny za m²
8 700 zł
141 sprzedaży, ostatnie 12 miesięcy
Typowa cena mieszkania
421 000 zł
mediana ceny całego lokalu
Typowy metraż
50 m²
mediana powierzchni sprzedanych

Mediana jest na podobnym poziomie co mediana województwa (8 785 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.

Jak zmieniały się ceny mieszkań w gminie Grabówka

2023202420252026
OkresSprzedażeMediana zł/m²Połowa transakcji, zł/m²
Ostatnie 12 miesięcysierpień 2025 – lipiec 2026141 8 7008 147–9 100
2026 (do sierpnia)378 1856 432–9 204
20251208 7008 052–9 006
2024255 5995 484–5 996
2023125 6305 373–5 920
20228za mało sprzedaży
20219za mało sprzedaży

Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (lipiec 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).

Ceny według liczby pokoi

MieszkanieSprzedażeMediana zł/m²Typowa cenaTypowy metraż
2 pokoje*559 000 334 300 zł34 m²
3 pokoje*618 488 448 500 zł52 m²
4 i więcej pokoi*415 354 600 000 zł100 m²

Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w gminie Grabówka?

Mediana dla gminy to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.

Wyceń mieszkanie

Jak liczymy

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.

Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w gminie Grabówka?

Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w gminie Grabówka za ostatnie 12 miesięcy (sierpień 2025 – lipiec 2026) to 8 700 zł, policzona z 141 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 50 m² i kosztowało ok. 421 000 zł; połowa transakcji mieściła się między 8 147 a 9 100 zł/m².

Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w gminie Grabówka?

Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 2 pokoje — 9 000 zł/m² (55 sprzedaży); 3 pokoje — 8 488 zł/m² (61 sprzedaży); 4 i więcej pokoi — 5 354 zł/m² (41 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.

Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w gminie Grabówka?

Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.

Ceny mieszkań w okolicy

Inne gminy w województwie podlaskim

Wszystkie gminy województwa podlaskiego · Ceny mieszkań w Polsce