Ceny mieszkań w gminie Głogów Małopolski

Gmina miejsko-wiejska · woj. podkarpackie · stan na 8 listopada 2026 · ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń

Mediana ceny 1 m² mieszkania w gminie Głogów Małopolski wynosi 7 043 zł. Policzyliśmy ją z 83 sprzedaży na wolnym rynku za ostatnie 12 miesięcy (sierpień 2025 – sierpień 2026), z Rejestru Cen Nieruchomości — czyli z cen, za które mieszkania naprawdę zmieniły właściciela, a nie z ofert.

Mediana ceny za m²
7 043 zł
83 sprzedaże, ostatnie 12 miesięcy
Typowa cena mieszkania
450 000 zł
mediana ceny całego lokalu
Typowy metraż
64 m²
mediana powierzchni sprzedanych
Zmiana rok do roku
+18%
5 971 → 7 043 zł/m²

Mediana jest o 17% niższa niż mediana województwa (8 518 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.

Jak zmieniały się ceny mieszkań w gminie Głogów Małopolski

202120222023202420252026
OkresSprzedażeMediana zł/m²Połowa transakcji, zł/m²
Ostatnie 12 miesięcysierpień 2025 – sierpień 202683 7 0435 787–8 205
2026 (do sierpnia)677 0035 740–7 620
20251586 2055 248–7 028
2024535 4624 790–8 639
2023236 5095 399–7 276
2022434 4293 569–4 927
2021224 6064 314–4 927

Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (sierpień 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).

Ceny według liczby pokoi

MieszkanieSprzedażeMediana zł/m²Typowa cenaTypowy metraż
2 pokoje*326 487 439 000 zł62 m²
3 pokoje*1946 139 369 000 zł63 m²
4 i więcej pokoi*206 524 543 500 zł70 m²

Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w gminie Głogów Małopolski?

Mediana dla gminy to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.

Wyceń mieszkanie

Jak liczymy

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.

Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w gminie Głogów Małopolski?

Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w gminie Głogów Małopolski za ostatnie 12 miesięcy (sierpień 2025 – sierpień 2026) to 7 043 zł, policzona z 83 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 64 m² i kosztowało ok. 450 000 zł; połowa transakcji mieściła się między 5 787 a 8 205 zł/m².

Czy ceny mieszkań w gminie Głogów Małopolski rosną?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy (7 043 zł/m², 83 sprzedaże) wzrosła o 18% wobec 12 miesięcy wcześniej (5 971 zł/m², 165 sprzedaży). Część różnicy może wynikać z tego, jakie mieszkania akurat się sprzedały (nowe czy stare, duże czy małe), a nie ze zmiany cen.

Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w gminie Głogów Małopolski?

Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 2 pokoje — 6 487 zł/m² (32 sprzedaże); 3 pokoje — 6 139 zł/m² (194 sprzedaże); 4 i więcej pokoi — 6 524 zł/m² (20 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.

Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w gminie Głogów Małopolski?

Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.

Ceny mieszkań w okolicy

Inne gminy w województwie podkarpackim

Wszystkie gminy województwa podkarpackiego · Ceny mieszkań w Polsce