Ceny mieszkań w Tarnowskich Górach

Gmina miejska · woj. śląskie · stan na 8 listopada 2026 · ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń

Ile naprawdę płaci się za mieszkanie w Tarnowskich Górach? Według aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy (styczeń 2025 – styczeń 2026) — 6 550 zł/m² w medianie, z 367 sprzedaży. Typowe sprzedane mieszkanie miało 59 m² i kosztowało ok. 385 400 zł.

Mediana ceny za m²
6 550 zł
367 sprzedaży, ostatnie 12 miesięcy
Typowa cena mieszkania
385 400 zł
mediana ceny całego lokalu
Typowy metraż
59 m²
mediana powierzchni sprzedanych
Zmiana rok do roku
+8%
6 082 → 6 550 zł/m²

Mediana jest o 6% niższa niż mediana województwa (6 970 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.

Jak zmieniały się ceny mieszkań w Tarnowskich Górach

20212022202320242025
OkresSprzedażeMediana zł/m²Połowa transakcji, zł/m²
Ostatnie 12 miesięcystyczeń 2025 – styczeń 2026367 6 5505 484–8 189
2026 (do stycznia)9za mało sprzedaży
20253696 5505 484–8 184
20243306 0735 142–7 350
20233025 5454 771–6 925
20223445 1274 427–5 490
20213044 3403 786–5 124

Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (styczeń 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).

Ceny według liczby pokoi

MieszkanieSprzedażeMediana zł/m²Typowa cenaTypowy metraż
1 pokój*287 583 236 454 zł34 m²
2 pokoje*1467 097 329 385 zł44 m²
3 pokoje*3006 337 439 190 zł59 m²
4 i więcej pokoi*2145 951 459 500 zł73 m²

Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Tarnowskich Górach?

Mediana dla miasta to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.

Wyceń mieszkanie

Jak liczymy

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.

Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w Tarnowskich Górach?

Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w Tarnowskich Górach za ostatnie 12 miesięcy (styczeń 2025 – styczeń 2026) to 6 550 zł, policzona z 367 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 59 m² i kosztowało ok. 385 400 zł; połowa transakcji mieściła się między 5 484 a 8 189 zł/m².

Czy ceny mieszkań w Tarnowskich Górach rosną?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy (6 550 zł/m², 367 sprzedaży) wzrosła o 8% wobec 12 miesięcy wcześniej (6 082 zł/m², 328 sprzedaży). Część różnicy może wynikać z tego, jakie mieszkania akurat się sprzedały (nowe czy stare, duże czy małe), a nie ze zmiany cen.

Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w Tarnowskich Górach?

Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 1 pokój — 7 583 zł/m² (28 sprzedaży); 2 pokoje — 7 097 zł/m² (146 sprzedaży); 3 pokoje — 6 337 zł/m² (300 sprzedaży); 4 i więcej pokoi — 5 951 zł/m² (214 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.

Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w Tarnowskich Górach?

Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.

Ceny mieszkań w okolicy

Inne gminy w województwie śląskim

Wszystkie gminy województwa śląskiego · Ceny mieszkań w Polsce