Ceny mieszkań w Żarach

Gmina miejska · woj. lubuskie · stan na 8 listopada 2026 · ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń

Za ostatnie 12 miesięcy (styczeń 2025 – grudzień 2025) mieszkania w Żarach sprzedawano po 5 585 zł za m² — to mediana z 81 sprzedaży zapisanych w aktach notarialnych. Połowa transakcji mieściła się między 4 147 a 6 614 zł/m².

Mediana ceny za m²
5 585 zł
81 sprzedaży, ostatnie 12 miesięcy
Typowa cena mieszkania
265 500 zł
mediana ceny całego lokalu
Typowy metraż
50 m²
mediana powierzchni sprzedanych

Mediana jest o 22% niższa niż mediana województwa (7 128 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.

OkresSprzedażeMediana zł/m²Połowa transakcji, zł/m²
Ostatnie 12 miesięcystyczeń 2025 – grudzień 202581 5 5854 147–6 614
2025825 6054 162–6 711

Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (grudzień 2025; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).

Ceny według liczby pokoi

MieszkanieSprzedażeMediana zł/m²Typowa cenaTypowy metraż
2 pokoje*246 969 225 000 zł36 m²
3 pokoje*325 022 263 250 zł55 m²
4 i więcej pokoi*225 632 308 500 zł61 m²

Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Żarach?

Mediana dla miasta to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.

Wyceń mieszkanie

Jak liczymy

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.

Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w Żarach?

Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w Żarach za ostatnie 12 miesięcy (styczeń 2025 – grudzień 2025) to 5 585 zł, policzona z 81 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 50 m² i kosztowało ok. 265 500 zł; połowa transakcji mieściła się między 4 147 a 6 614 zł/m².

Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w Żarach?

Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 2 pokoje — 6 969 zł/m² (24 sprzedaże); 3 pokoje — 5 022 zł/m² (32 sprzedaże); 4 i więcej pokoi — 5 632 zł/m² (22 sprzedaże). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.

Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w Żarach?

Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.

Ceny mieszkań w okolicy

Inne gminy w województwie lubuskim

Wszystkie gminy województwa lubuskiego · Ceny mieszkań w Polsce