Ceny mieszkań w Kamiennej Górze

Gmina miejska · woj. dolnośląskie · stan na 8 listopada 2026 · ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń

Mediana ceny 1 m² mieszkania w Kamiennej Górze wynosi 4 278 zł. Policzyliśmy ją z 131 sprzedaży na wolnym rynku za ostatnie 12 miesięcy (marzec 2025 – marzec 2026), z Rejestru Cen Nieruchomości — czyli z cen, za które mieszkania naprawdę zmieniły właściciela, a nie z ofert.

Mediana ceny za m²
4 278 zł
131 sprzedaży, ostatnie 12 miesięcy
Typowa cena mieszkania
185 000 zł
mediana ceny całego lokalu
Typowy metraż
44 m²
mediana powierzchni sprzedanych
Zmiana rok do roku
-6%
4 530 → 4 278 zł/m²

Mediana jest o 50% niższa niż mediana województwa (8 536 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.

Jak zmieniały się ceny mieszkań w Kamiennej Górze

202120222023202420252026
OkresSprzedażeMediana zł/m²Połowa transakcji, zł/m²
Ostatnie 12 miesięcymarzec 2025 – marzec 2026131 4 2782 913–5 224
2026 (do marca)254 3063 365–4 679
20251264 3152 964–5 421
20241354 1112 881–5 689
2023894 1033 194–4 500
2022753 6962 962–4 104
2021673 1132 574–3 878

Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (marzec 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).

Ceny według liczby pokoi

MieszkanieSprzedażeMediana zł/m²Typowa cenaTypowy metraż
1 pokój*134 446 90 000 zł25 m²
2 pokoje*794 571 150 000 zł40 m²
3 pokoje*1204 034 180 000 zł44 m²
4 i więcej pokoi*474 479 255 000 zł63 m²

Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Kamiennej Górze?

Mediana dla miasta to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.

Wyceń mieszkanie

Jak liczymy

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.

Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w Kamiennej Górze?

Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w Kamiennej Górze za ostatnie 12 miesięcy (marzec 2025 – marzec 2026) to 4 278 zł, policzona z 131 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 44 m² i kosztowało ok. 185 000 zł; połowa transakcji mieściła się między 2 913 a 5 224 zł/m².

Czy ceny mieszkań w Kamiennej Górze rosną?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy (4 278 zł/m², 131 sprzedaży) spadła o 6% wobec 12 miesięcy wcześniej (4 530 zł/m², 128 sprzedaży). Część różnicy może wynikać z tego, jakie mieszkania akurat się sprzedały (nowe czy stare, duże czy małe), a nie ze zmiany cen.

Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w Kamiennej Górze?

Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 1 pokój — 4 446 zł/m² (13 sprzedaży); 2 pokoje — 4 571 zł/m² (79 sprzedaży); 3 pokoje — 4 034 zł/m² (120 sprzedaży); 4 i więcej pokoi — 4 479 zł/m² (47 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.

Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w Kamiennej Górze?

Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.

Ceny mieszkań w okolicy

Inne gminy w województwie dolnośląskim

Wszystkie gminy województwa dolnośląskiego · Ceny mieszkań w Polsce