Ceny mieszkań w gminie Pińczów

Gmina miejsko-wiejska · woj. świętokrzyskie · stan na 8 listopada 2026 · ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń

Ile naprawdę płaci się za mieszkanie w gminie Pińczów? Według aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy (lipiec 2024 – lipiec 2026) — 5 988 zł/m² w medianie, z 57 sprzedaży. Typowe sprzedane mieszkanie miało 48 m² i kosztowało ok. 247 811 zł.

Mediana ceny za m²
5 988 zł
57 sprzedaży, ostatnie 24 miesiące
Typowa cena mieszkania
247 811 zł
mediana ceny całego lokalu
Typowy metraż
48 m²
mediana powierzchni sprzedanych

Mediana jest o 26% niższa niż mediana województwa (8 061 zł/m²). Cała Polska: 9 136 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.

Jak zmieniały się ceny mieszkań w gminie Pińczów

202120222023202420252026
OkresSprzedażeMediana zł/m²Połowa transakcji, zł/m²
Ostatnie 24 miesiącelipiec 2024 – lipiec 202657 5 9884 010–7 231
2026 (do lipca)165 1604 395–6 919
2025255 1903 837–7 231
2024367 0485 901–7 537
2023105 1624 894–5 537
2022304 2024 011–4 763
2021243 3903 018–4 003

Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (lipiec 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).

Ceny według liczby pokoi

MieszkanieSprzedażeMediana zł/m²Typowa cenaTypowy metraż
3 pokoje*355 530 245 000 zł48 m²
4 i więcej pokoi*136 536 366 650 zł58 m²

Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w gminie Pińczów?

Mediana dla gminy to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.

Wyceń mieszkanie

Jak liczymy

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.

Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w gminie Pińczów?

Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w gminie Pińczów za ostatnie 24 miesiące (lipiec 2024 – lipiec 2026) to 5 988 zł, policzona z 57 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 48 m² i kosztowało ok. 247 811 zł; połowa transakcji mieściła się między 4 010 a 7 231 zł/m².

Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w gminie Pińczów?

Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 3 pokoje — 5 530 zł/m² (35 sprzedaży); 4 i więcej pokoi — 6 536 zł/m² (13 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.

Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w gminie Pińczów?

Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.

Inne gminy w województwie świętokrzyskim

Wszystkie gminy województwa świętokrzyskiego · Ceny mieszkań w Polsce