Ceny mieszkań w rejonie Podgórze (Kraków)
Ile naprawdę płaci się za mieszkanie w rejonie Podgórze (Kraków)? Według aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy (sierpień 2025 – sierpień 2026) — 14 840 zł/m² w medianie, z 5 116 sprzedaży. Typowe sprzedane mieszkanie miało 50 m² i kosztowało ok. 740 000 zł.
Mediana jest na podobnym poziomie co mediana całego miasta (14 964 zł/m²). Mediana jest o 8% wyższa niż mediana województwa (13 699 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.
Jak zmieniały się ceny mieszkań w rejonie Podgórze (Kraków)
| Okres | Sprzedaże | Mediana zł/m² | Połowa transakcji, zł/m² |
|---|---|---|---|
| Ostatnie 12 miesięcysierpień 2025 – sierpień 2026 | 5 116 | 14 840 | 13 257–16 954 |
| 2026 (do września) | 3 413 | 15 139 | 13 500–17 464 |
| 2025 | 4 717 | 14 179 | 12 497–16 134 |
| 2024 | 5 510 | 12 794 | 11 169–14 905 |
| 2023 | 5 742 | 10 986 | 9 500–12 646 |
| 2022 | 5 596 | 9 710 | 8 220–11 288 |
| 2021 | 6 364 | 8 303 | 7 081–9 775 |
Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (sierpień 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).
Ceny według liczby pokoi
| Mieszkanie | Sprzedaże | Mediana zł/m² | Typowa cena | Typowy metraż |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój* | 779 | 16 270 | 485 373 zł | 30 m² |
| 2 pokoje* | 3 677 | 15 133 | 620 460 zł | 41 m² |
| 3 pokoje* | 3 455 | 14 000 | 780 000 zł | 55 m² |
| 4 i więcej pokoi* | 1 929 | 12 797 | 972 199 zł | 73 m² |
Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.
Ile jest warte Twoje mieszkanie w rejonie Podgórze (Kraków)?
Mediana dla rejonu to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.
Wyceń mieszkanieJak liczymy
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.
Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje mieszkanie w rejonie Podgórze (Kraków)?
Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w rejonie Podgórze (Kraków) za ostatnie 12 miesięcy (sierpień 2025 – sierpień 2026) to 14 840 zł, policzona z 5 116 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 50 m² i kosztowało ok. 740 000 zł; połowa transakcji mieściła się między 13 257 a 16 954 zł/m².
Czy ceny mieszkań w rejonie Podgórze (Kraków) rosną?
Mediana z ostatnich 12 miesięcy (14 840 zł/m², 5 116 sprzedaży) wzrosła o 8% wobec 12 miesięcy wcześniej (13 771 zł/m², 4 728 sprzedaży). Część różnicy może wynikać z tego, jakie mieszkania akurat się sprzedały (nowe czy stare, duże czy małe), a nie ze zmiany cen.
Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w rejonie Podgórze (Kraków)?
Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 1 pokój — 16 270 zł/m² (779 sprzedaży); 2 pokoje — 15 133 zł/m² (3 677 sprzedaży); 3 pokoje — 14 000 zł/m² (3 455 sprzedaży); 4 i więcej pokoi — 12 797 zł/m² (1 929 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.
Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w rejonie Podgórze (Kraków)?
Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.
Pozostałe rejony: Kraków
- Krowodrza 15 397 zł/m²
- Nowa Huta 13 082 zł/m²
- Śródmieście 17 611 zł/m²
Wszystkie gminy województwa małopolskiego · Ceny mieszkań w Polsce