Ceny mieszkań w rejonie Nowa Huta (Kraków)
Mediana ceny 1 m² mieszkania w rejonie Nowa Huta (Kraków) wynosi 13 082 zł. Policzyliśmy ją z 2 413 sprzedaży na wolnym rynku za ostatnie 12 miesięcy (sierpień 2025 – sierpień 2026), z Rejestru Cen Nieruchomości — czyli z cen, za które mieszkania naprawdę zmieniły właściciela, a nie z ofert.
Mediana jest o 13% niższa niż mediana całego miasta (14 964 zł/m²). Mediana jest o 5% niższa niż mediana województwa (13 699 zł/m²). Cała Polska: 9 500 zł/m². Ta sama metoda; okres każdej gminy kończy się na jej najnowszych aktach, więc końce okresów mogą się różnić o kilka miesięcy.
Jak zmieniały się ceny mieszkań w rejonie Nowa Huta (Kraków)
| Okres | Sprzedaże | Mediana zł/m² | Połowa transakcji, zł/m² |
|---|---|---|---|
| Ostatnie 12 miesięcysierpień 2025 – sierpień 2026 | 2 413 | 13 082 | 11 788–14 964 |
| 2026 (do września) | 1 549 | 13 419 | 12 106–15 157 |
| 2025 | 2 087 | 12 416 | 11 047–14 367 |
| 2024 | 2 460 | 11 304 | 9 850–13 798 |
| 2023 | 3 455 | 9 967 | 8 771–11 713 |
| 2022 | 2 310 | 9 093 | 8 253–10 204 |
| 2021 | 2 453 | 7 869 | 7 120–9 247 |
Mediana to cena, od której połowa mieszkań sprzedała się taniej, a połowa drożej. Ceny bez urealnienia — każda liczba to cena z dnia aktu. Rok bieżący jest niepełny, a starostwa dosyłają akty z opóźnieniem, dlatego „ostatnie miesiące” liczymy wstecz od najnowszych aktów w rejestrze tej gminy (sierpień 2026; pojedyncze akty z późniejszą datą pomijamy przy wyznaczaniu tej granicy).
Ceny według liczby pokoi
| Mieszkanie | Sprzedaże | Mediana zł/m² | Typowa cena | Typowy metraż |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój* | 284 | 14 801 | 415 000 zł | 29 m² |
| 2 pokoje* | 1 582 | 13 373 | 505 000 zł | 37 m² |
| 3 pokoje* | 1 770 | 12 399 | 635 665 zł | 52 m² |
| 4 i więcej pokoi* | 751 | 12 034 | 813 868 zł | 66 m² |
Ostatnie 24 miesiące. * Pokoje według Rejestru Cen Nieruchomości — rejestr podaje liczbę izb, a część starostw wlicza do nich kuchnię, więc „3” bywa mieszkaniem z dwoma pokojami i kuchnią.
Ile jest warte Twoje mieszkanie w rejonie Nowa Huta (Kraków)?
Mediana dla rejonu to nie cena Twojego lokalu — piętro, metraż, rok budowy, strona okien i najbliższa okolica przesuwają ją o dziesiątki procent. Wycena porównuje Twoje mieszkanie z konkretnymi transakcjami z okolicy, a raport dokłada słońce w oknach, plan miejscowy i to, co może powstać obok.
Wyceń mieszkanieJak liczymy
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostwa — ceny z aktów notarialnych. Bierzemy tylko lokale mieszkalne sprzedane na wolnym rynku, w całości (bez sprzedaży udziałów), o powierzchni 15–200 m². Akt obejmujący kilka mieszkań liczymy jako jedną sprzedaż. Odrzucamy zapisy z ceną poniżej 2 000 zł/m² albo powyżej 100 000 zł/m² — to błędy w rejestrze, nie rynek.
Strona powstaje tylko tam, gdzie w ciągu 24 miesięcy było co najmniej 30 takich sprzedaży, a wiersz tabeli — gdy ma co najmniej 10. Dane przeliczamy co tydzień.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje mieszkanie w rejonie Nowa Huta (Kraków)?
Mediana ceny 1 m² mieszkania sprzedanego na wolnym rynku w rejonie Nowa Huta (Kraków) za ostatnie 12 miesięcy (sierpień 2025 – sierpień 2026) to 13 082 zł, policzona z 2 413 sprzedaży z aktów notarialnych. Typowe sprzedane mieszkanie miało 47 m² i kosztowało ok. 621 338 zł; połowa transakcji mieściła się między 11 788 a 14 964 zł/m².
Czy ceny mieszkań w rejonie Nowa Huta (Kraków) rosną?
Mediana z ostatnich 12 miesięcy (13 082 zł/m², 2 413 sprzedaży) wzrosła o 9% wobec 12 miesięcy wcześniej (12 017 zł/m², 1 974 sprzedaże). Część różnicy może wynikać z tego, jakie mieszkania akurat się sprzedały (nowe czy stare, duże czy małe), a nie ze zmiany cen.
Ile kosztuje 1 m² mieszkania według liczby pokoi w rejonie Nowa Huta (Kraków)?
Mediany z ostatnich 24 miesięcy: 1 pokój — 14 801 zł/m² (284 sprzedaże); 2 pokoje — 13 373 zł/m² (1 582 sprzedaże); 3 pokoje — 12 399 zł/m² (1 770 sprzedaży); 4 i więcej pokoi — 12 034 zł/m² (751 sprzedaży). Liczba pokoi pochodzi z rejestru, który podaje liczbę izb — część starostw wlicza do nich kuchnię.
Skąd pochodzą dane o cenach mieszkań w rejonie Nowa Huta (Kraków)?
Z Rejestru Cen Nieruchomości prowadzonego przez starostwa — to ceny z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń. Liczymy tylko sprzedaże lokali mieszkalnych na wolnym rynku, w całości (bez udziałów), a akt obejmujący kilka mieszkań to jedna sprzedaż.
Pozostałe rejony: Kraków
- Krowodrza 15 397 zł/m²
- Podgórze 14 840 zł/m²
- Śródmieście 17 611 zł/m²
Wszystkie gminy województwa małopolskiego · Ceny mieszkań w Polsce